Jazykový kvet 2014

ROČNÍK 2014 UŽ BOL ZREALIZOVANÝ. AKTUÁLNE PREBIEHA "ICENA VEREJNOSTI".  

PRIHLASOVANIE JE UKONČENÉ. SÚŤAŽ PREBIEHA.

REALIZÁCIA - marec - máj 2014 - viď pravidlá nižšie 

JAZYKY - AJ & NJ & RJ & ŠJ & FJ & TJ & SFF   

 

VETVY

 Poézia&próza - Prevzatá tvorba a Vlastná tvorba

 Dráma - Prevzatá tvorba a Vlastná tvorba

PRIEBEH JAZYKOVÝ KVET 2014

Výsledky iceny verejnosti a seminár

Hlasovanie v icene verejnosti za príspevky finalistov z kategórie "Vlastná tvorba" bolo ukončené.

Víťaz získal 479 hlasov. Výsledky sú uverejnené tu.

Pripravujeme seminár pre učiteľov Kvetu pre  Jazykový kvet 2015. K termínu sa môžete  vyjadriť tu.

Vysledky SR finále

 

 

Ďakujeme všetkým súťažiacim, pedagógom a hosťom za účasť na celoslovenskom kole Jazykového kvetu 2014.

Všetkým súťažiacim blahoželáme k účasti, keďže sú jazykovými jednotkami v jednotlivých krajoch a nižšie uvádzame jazykové jednotky Slovenska a ostatné umiestnenia.  

 

DRÁMA

 

I. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Hansel and Gretel and the Creepy Woods - ZŠ Hradná 22, Nové Zámky

2. miesto:

The Fairytale - Cool School, Senica   

3. miesto:

Snow White and the Seven Dwarfs - SZŠ, Oravská cesta 11, Žilina 

The Clever Cockerel and Lazy Friends - ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné

4. miesto:

Chicken Licken, ZŠ Stará Turá

5. miesto:

Rumpelstiltskin, ZŠ Okružná, Michalovce

6. miesto:

Goldilocks and the Three Bears - ZŠ Vajanského, Lučenec

I. AJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

1. miesto:

Story of the First Thanksgiving - Súkromná spojená škola, Starozagorská 8, Košice

I. NJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

2. miesto:

Der Froschkönig - ZŠ Vajanského, Skalica

3. miesto:

Immer Karotten und Hasentanz -     Spojená škola, Nitrianske Pravno

II. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

The Canterville Ghost - ZŠ Hradná 22, Nové Zámky

2. miesto:

Peter Pan - ZŠ Stará Turá

3. miesto:

Television - ZŠ s MŠ Francisciho, Poprad

4. miesto:

Peppa the Pig and Chistmas - ZŠ Vajanského, Skalica

II. AJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

1. miesto:

Little MIO - ZŠ Narnia, Banská Bystrica

2. miesto:

Father Frost - ZŠ Sv. J. Krstiteľa, Spišské Vlachy

3. miesto:

Common Heroes - Gymnázium, Partizánske

4. miesto:

Leprechaun Hide-n-Seek - ZŠ G. Halna, Levoča

II. NJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

čestné miesto:

Hans im Glűck - ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov 

II. NJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

1. miesto:

Die Geschichte von Otto und Motto - Katolicke gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica

III. NJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

2. miesto:

Du weisst nicht vann, du weisst nicht wie - Obchodná akadémia, Trnava

III. AJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

2. miesto:

Cinderella and three hazel-nuts - SSOŠ Via Humana, Skalica

3. miesto:

7 Deadly Sins - Gymnázium Sv. Edity Steinovej, Košice

III. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

The Miser - Gymnázium Varšavská, Žilina

3. miesto:

Death Takes the Train - Obchodná akadémia, Rozňava

II. RJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Snežinka - ZŠ Grundschule, Hradné nám. 38, Kežmarok


POÉZIA & PRÓZA

 

I. NJ - PREVZATÁ TVORBA +

1. miesto:

Barthová Paula - ZŠ Mojmírovce

I. NJ - VLASTNÁ TVORBA 

1. miesto:

Gilan Hannah - ZŠ Kpt. Svätopluka, Nitra

I. NJ - PREVZATÁ TVORBA 

čestné miesto:

Borguľa Jakub - ZŠ Narnia, Banská Bystrica

II. NJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Trebunová Simona - ZŠ s MŠ Dostojevského, Poprad

2. miesto:

Nosková Lenka - ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou

3. miesto:

Andiová Kristína - ZŠ Mojmírovce

4. miesto:

Fidlerová Petra - ZŠ J. A. Komenského, Sereď

5. miesto:

Halajová Terézia - Katol. gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica

6. miesto:

Kačmárová Nikola - Spojená škola - Gymnázium Sečovce

II. NJ - PREVZATÁ TVORBA +

2. miesto:

Laudonová Klaudia - Gymnázium ul. 17. novembra, Topolčany

III. NJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Malíšková Ema - Gymnázium Sv. F. Assiského, Levoča

2. miesto:

Kovácsová Dagmar - SOŠ Cintorínska, Nitra

3. miesto:

Dedič Sophia - Obchodná akadémia, Trnava

II. RJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Ridziková Alexandra - ZŠ Hollého 3, Topolčany

2. miesto:

Kmecová Lucia - ZŠ Raslavice

3. miesto:

Olejníková Katarína - ZŠ s MŠ Úbrež

4. miesto:

Langová Agáta - SZŠ Štvorlístok, Skalica

čestné miesto:

Palakyová Katarína - ZŠ Narnia, Banská Bystrica

II. RJ - PREVZATÁ TVORBA +

1. miesto:

Němcová Eva - ZŠ J. A. Komenského, Michalovce

II. RJ - VLASTNÁ TVORBA

1. miesto:

Čičváková Kristína - ZŠ s MŠ Úbrež

III. RJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Medviďová Mária - Gymnázium Sobrance

2. miesto:

Haluzová Katarína - Gymnázium J. Kráľa, Zlaté Moravce

I. AJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Dorková Rebeka - SZŠ Bellamos, Martin

2. miesto:

Somolányová Ema - Škola pre mimoriadne nadané deti, Bratislava

3. miesto:

Komanický Jakub - ZŠ Československej armády 22, Prešov

4. miesto:

Piatková Alexandra - ZŠ Staničná 13, Košice

5. miesto:

Sedláčeková Petra - ZŠ Častkovce

6. miesto:

Filová Hana - ZŠ Zbehy

7. miesto:

Csúz Karol - ZŠ Vajanského, Lučenec

8. miesto:

Kašíková Sofia - ZŠ J. A. Komenského, Sereď

I. AJ - PREVZATÁ TVORBA +

1. miesto:

Armitage Mia - Škola pre mimoriadne nadané deti, Bratislava

2. miesto:

Reid Jasmína Patrícia - ZŠ Benkova, Nitra

I. AJ -     VLASTNÁ TVORBA +

1. miesto:

Dawelbeitová Ema - SZŠ Bellamos, Martin

I. SFF - PREVZATÁ TVORBA

Vuong Do Anh Minh - ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda

II. AJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Nguyen Dominika - Súkromná spojená škola, Starozagorská 8, Košice

2. miesto:

Némethová Eva - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza

3. miesto:

Novodomský Adrián - Súkromné gymnázium, Lúčenec

4. miesto:

Kubisová Alexandra & Kristán Demčík - Gymnázium J. Lettricha, Martin

5. miesto:

Koraušová Sára - Gymnázium J. Lettricha, Martin

6. miesto:

Janošťáková Kristína - ZŠ Mojmírovce

7. miesto:

Zubaľ Ján - ZŠ Juh 1054, Vranov nad Topľou

II. AJ - PREVZATÁ TVORBA +

1. miesto:

Reid Carolina Julianna - ZŠ Benkova, Nitra

II. AJ - VLASTNÁ TVORBA

1. miesto:

Urbanová Emma - Gymnázium J. Lettricha, Martin

2. miesto:

Zajíčková Lucia - ZŠ s MŠ Úbrež

čestné miesto:

Poloha Natanael - ZŠ Narnia, Banská Bystrica 

II. TJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Jelinková Barbora - Katolicke gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica

III. ŠJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Makaiová Karmen - Gymnázium J. Pázmaňa, Nové Zámky

III. FJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Štangová Radmila - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza

III. AJ - PREVZATÁ TVORBA

1. miesto:

Šútor Lukáš - SOŠOaS, Zlaté Moravce

2. miesto:

Michaláková Simona - Gymnázium, Kráľovský Chlmec

3. miesto:

Malíšková Ema - Gymnázium Sv. F. Assiského, Levoča

4. miesto:

Šuleková Anna - Obchodná akadémia, Ilava

5. miesto:

Kocák Vojtech - Gymnázium F. V. Sasinka, Skalica

III. AJ - PREVZATÁ TVORBA +

1. miesto:

Piszczatowska Denisa - Bilingválna obchodná akadémia, Zlaté Moravce

2. miesto:

Ambrušová Alexandra - Obchodná akadémia, Rožňava

III. AJ - VLASTNÁ TVORBA

čestné miesto: 

Kostelanský Dominik - SOŠOS, Zlaté Moravce

 

CENA PUBLIKA

Snow White and the Seven Dwarfs - SZŠ Oravská cesta 11, Žilina

 

SR finále - straty a nálezy

Zabudli ste si:

- dosky s dokladom z Gastro Servisu

- menšia a väčšia sieľka

Vyzdvihnutie si dohodnite e-mailom. 

SR finále

ŽELÁME JAZYKOVÝM JEDNOTKÁM Z JEDNOTLIVÝCH KRAJOV, ABY SA IM PRÍSPEVKY NA CELOSLOVENSKOM FINÁLE VYDARILI!

TEŠÍME SA NA VÁS!  

E-pozvánky na celoslovenské finále súťaže boli rozoslané postupujúcim súťažiacim 19. apríla na kontaktné adresy uvedené v prihláškach.

Predbežné harmonogramy sú uverejnené tu.

Fotografovať a nahrávať video počas podujatia je povolené len rodinným príslušníkom, spolužiakom a to len svojich súťažiacich. Iné subjekty môžu fotografovať a nahrávať video len s písomným súhlasom organizátorov.

Sprievodnou aktivitou bude aj hlasovanie "cena publika" - návštevníci obdržia pri vstupe vstupenku s ústrižkom pre udelenie svojho hlasu súťažiacemu, ktorý sa im najviac páči. Víťaz bude vyhlásený počas vyhlasovania výsledkov a z hlasujúcich bude vyžrebovaný výherca darčekového balíčka.

Poďakovanie - krajské finále

 

Ďakujeme všetkým súťažiacim, pedagógom a hosťom krajských finálových kôl za ich účasť na súťaži.

Súťažiacim, ktorí sa umiestnili na prvých miestach a postupujú na SR finále želáme aj naďalej veľa úspechov a elánu pri príprave na celoslovenské kolo a ostatným súťažiacim vyjadrujeme pochvalu za ich prácu s jazykmi - niektorým ušlo prvé miesto, ako sa hovorí, o chlp, iní potrebujú ešte popracovať na zlepšení a čo možno nevyšlo na tomto ročníku, vyjde inokedy.  

Vo väčšine kategórií poroty zaznamenali pokrok a zlepšenie u súťažiacich v porovnaní so semifinále, čo je len dôkaz vašej vlastnej práce a nadšenia, ktoré ste vynaložili pri príprave na ďalší stupeň súťaže - krajské finále.   

Ďakujeme tiež partnerom, ktorí nam poskytli priestory na realizáciu krajských finále a dobrovoľníkom v KE, NR, PO, TT a BB za výpomoc.

BB - súťažiaci postupujúci na krajské finále + výsledky krajského finále

 

 I. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA + (biling.)

1   Lugovkina Anna, ZŠ Narnia, BB - 1. miesto

I. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

3   Borguľa Jakub, ZŠ Narnia, BB - 1. miesto

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

8   Csúz Kavol,  ZŠ Vajanského, Lučenec - 1. miesto

14   Ličková Johana, ZŠ Narnia, BB - 4. miesto

17   Pentka Samuel, ZŠ Vajanského, Lučenec - 2. miesto

19   Šurková Dorota, ZŠ Narnia, BB - 3. miesto

I. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

7   Goldilocks and the Three Bears, ZŠ Vajanského, Lučenec - 1. miesto

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

2   Palakyová Katarína, ŽŠ Narnia, BB - 1. miesto

3   Perecárová Vera, ZŠ Narnia, BB - 2. miesto

II. TJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

5   Jelínková Barbora, Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB - 1. miesto  

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

21   Anna Ďurišová, Súkromné gymnázium, Lučenec - 3. miesto

27   Minárová Tamara, ZŠ Narnia, BB - 4. miesto

28   Novodomský Adrián, Súkromné gymnázium. Lučenec - 1. miesto

33   Štollmannová Lucia, ZŠ Narnia, BB - 2. miesto

II. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

1   Halajová Terézia, Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB - 1 .miesto

II. NJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

5    Momo, Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB 

II. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

12   What on EARTH is the matter?, ZŠ s MŠ Halič 

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

6   Poloha Timotej, ZŠ Narnia, BB 

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

4   Petrová Patrícia, ZŠ Narnia, BB

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

35   Durová Vanessa Viktória, ZŠ Narnia, BB - 2. miesto

36   Poloha Natanael, ZŠ Narnia, BB - 1. miesto

II. NJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

6   Die Geschichte von Otto und Motto (Vojtech Höhn), Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

13   Little MIO, ZŠ Narnia - 1. miesto

 

KE - súťažiaci postupujúci na krajské finále + výsledky krajského finále

 

I. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

1   Animal story, ZŠ J. A. Komenského, Michalovce - 2. miesto

3   Rumpelstiltskin, ZŠ Okružná, Michalovce - 1. miesto

4   Seven Little Kids, CZŠ sv. Michala, Michalovce - 3. miesto

I. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

6   Brave Marcel, ZŠ Staničná 13, Košice - 2. miesto

7   Story of the First Thanksgiving, Súkromná spojená škola, Košice - 1. miesto

II. NJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

8   Hans im Glűck, ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

10   Sleeping Beauty, CZŠ sv. Michala, Michalovce - 2. miesto

II. AJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

11   Father Frost, ZŠ sv. J. Krstiteľa, Spišské Vlachy - 1. miesto

III. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

Death Takes the Train, Obchodná akadémia Rožňava - 1. miesto

III. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

7 Deadly Sins, Gymnázium sv. Edity Steinovaej, Košice - 1. miesto

 

II. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

2   Bernátová Vanda, ZŠ Družicová 4, Košice - 3. miesto

3   Danišová Nina, Gymnázium sv. E. Steinovej, Košice - 2. miesto

8   Kačmárová Nikola, Spojená škola – Gymnázium Sečovce - 1. miesto

13   Roško Nikolas, ZŠ Družicová 4, Košice - 4. miesto

III. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

17   Godočík Martin, Gymnázium Sobrance - 2. miesto

18   Hoffmanová Júlia, Gymnázium sv. E. Steinovej, Košice - 3. miesto

19   Ihnatková Iveta, Gymnázium Sobrance - 1. miesto

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

22   Čičváková  Kristína, ZŠ s MŠ Úbrež - 2. miesto

25   Olejníková  Katarína, Zš s MŠ Úbrež - 1. miesto

27   Ragančoková Dana, ZŠ Družicová 4, Košice - 3. miesto

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA + (biling)

28   Němcová Eva, ZŠ J. A. Komenského, Michalovce - 1. miesto

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

29   Čičváková  Kristína, ZŠ s MŠ Úbrež - 1. miesto

30   Olejníková  Katarína, ZŠ s MŠ Úbrež - 2. miesto

III. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA 

34   Ihnatková Ivet, Gymnázium Sobrance - 1. miesto

35   Medviďová Mária, Gymnázium Sobrance - 2. miesto

36   Minčáková Patrícia, Gymnázium Sobrance - 3. miesto

II. FJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA

40   Šándorová Ema, SSŠ Starozagorská 8, Košice - 2. miesto

 

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

4   Heimová Martina, ZŠ Okružná 17, Michalovce - 4. miesto

5   Štuller Michal, ZŠ Staničná 13, Košice - 2. miesto

17   Mitrová Tamara, ZŠ Okružná 17, Michalovce - 3. miesto

19   Piatková Alexandra, ZŠ Staničná 13, Košice - 1. miesto

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

23   Danišová Nina, Gymnázium sv. E. Steinovej, Košice - 4. miesto

25   Hamadejová Natália, ZŠ J. A. Komenského, Michalovce - 2. miesto

34   Nguyen Dominika, SSŠ Starozagorská 8, Košice - 1. miesto

36   Tarnóczyová Viktória, ZŠ Staničná 13, Košice - 3. miesto

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

40   Knappová Viktória, ZŠ J. A. Komenského, Michalovce - 3. miesto

44   Sajková Patrícia, ZŠ Družicová 4, Košice - 2. miesto

45   Zajíčková Lucia, ZŠ s MŠ Úbrež - 1. miesto

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

46   Bagosová Viktória, Gymnázium Kráľovský Chlmec - 3. miesto

49   Illés Anna, Gymnázium Kráľovský Chlmec - 2. miesto

53   Mihaláková Simona, Gymnázium Kráľovský Chlmec - 1. miesto

III. AJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA + (biling)

56   Ambrúšová Alexandra, Obchodná akadémia, Rožňava - 1. miesto

 

NR - súťažiaci postupujúci na krajské finále (z 11. 3.) + výsledky krajského finále

 

II. AJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA + 

4

Reid Carolina Julianna, ZŠ Benkova, Nitra - 1. miesto

 

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA 

7

Andiová Kristína, ZŠ Mojmírovce - 3. miesto

 

 

12

Borbélyová Barbora, ZŠ Saratovská, Levice - 2. miesto

 

25

Haršániová Veronika, ZŠ Mojmírovce - 4. miesto 

 

30

Janošťáková Kristína, ZŠ Mojmírovce - 1. miesto

 

66

Štang Jakub, ZŠ Benkova, Nitra - 5. miesto

 

69

Trnovská Dominika, ZŠ Tríbečská, Topoľčany - 6. miesto

 

II. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA 

1

Mind Wandering Student Theatre, ZŠ Hradná 22, Nové Zámky - 2. miesto

 

 

3

The Canterville Ghost, ZŠ Hradná 22, Nové Zámky - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA 

5

A Time Travel by Train, ZŠ Topoľová, Nitra - 2. miesto

 

6

The Fair-Play  Exists, ZŠ Na Hôrke, Nitra - 3. miesto

II. RJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA 

 

10

Ďurina Kristián, ZŠ Tríbečská 22, Topoľčany - 3. miesto

 

 

13

Kasalová Ivana, ZŠ Tríbečská 22, Topoľčany - 2. miesto

 

 

16

Ridziková Alexandra, ZŠ Hollého 3, Topoľčany - 1. miesto

 

 

 

 

 

III. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA 

 

18

Haluzová Katarína, Gymnázium J. Kráľa, Zlaté Moravce - 1. miesto

 

 

19

Pakuszová Lea, Gymnázium Želiezovce - 2. miesto

 

 

 

 

 

 

 

III. ŠJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA 

 

20

Karmen Makaiová, Gymnázium P. Pázmaňa, Nové Zámky - 1. miesto

 

 

 

21

Mészárosová Evelína, Gymnázium Golianova, Nitra - 2. miesto

 

 

 

 

 

 

 

 

NR - súťažiaci postupujúci na krajské finále (z 10. 3.) + výsledky krajského finále

I. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA  + (biling)

1

Barthová Paula, ZŠ Mojmírovce - 1. miesto

 

I. NJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA + (biling)  

2

Gilan Hannah, ZŠ K. Svätopluka. Nitra - 1. miesto

 

II. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

6

Andiová Kristína, ZŠ Mojmírovce - 1. miesto

 

11

Kováčová Lea, Gymnázium ul .17. novembra, Topoľčany - 3. miesto 

13

Langová Marcela, Gymnázium ul. 17. novembra, Topoľčany - 3. miesto

14

Psotová Martina, ZŠ Zbehy - 2. miesto

I. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA (+ biling) 

20.    Laudonová Klaudia, Gymnázium ul. 17. novembra, Topoľčany - 1. miesto

III. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA 

22

Gatciová Andrea, Gymnázium 17. novembra, Topoľčany - 3. miesto

26

Kovácsová Dagmar, SOŠ Cintorínska 4, Nitra - 1. miesto

31

Varga Anikó, Gymnázium Želiezovce - 2. miesto

 

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA + (bil. pros)

 

1

Jasmína Patrícia Reid, ZŠ Benkova, Nitra - 1. miesto

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

4

Centková Kristína, ZŠ Benkova, Nitra - 2. miesto

 

 

 

6

Filová Hana, ZŠ Zbehy - 1. miesto

 

 

7

Gajdošová Kristína, ZŠ Topoľová, Nitra - 3. miesto

 

 

I. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA 

15 a

Hansel and Gretel and the Creepy Woods, ZŠ Hradná 22, Nové Zámky - 1. miesto

 

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

 

23

Kostelanský Dominik, SOŠOaS, Zlaté Moravce - 3. miesto

 

24

Lenčéšová Gabriela, SOŠ Cintorínska 4, Nitra - 1. miesto 

 

27

Pakuszova Lea, Gymnázium Želiezovce - 5. miesto

29

Pavlík Samuel, Gymnázium ul. 17. novembra, Topoľčany - 2. miesto

34

Šútor Lukáš, SOŠOaS, Zlaté Moravce - 2. miesto

 

36

Vavríková Natália, Súkr. spojená škola. Štúrovo - 4. miesto

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA + BILING. 

38      Piszczatowska Denisa, Bilingválna obchodná akadémia, Zlaté Moravce - 1. miesto

 

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA 

39     Kostelanský Dominik, SOŠOaS, Zlaté Moravce - 1. miesto

 

PO - súťažiaci postupujúci na krajské finále + výsledky krajského finále

 

Postupujúci z 26. marca

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

1   Arpášová Laura, ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok - 5. miesto

17   Guman Peter, ZŠ Juh 1054, Vranov n/Topľou - 3. miesto

20   Haninec Adam, Gymnázium sv. F. Assiského, Levoča - 4. miesto

25   Kmecová Lucia, ZŠ Raslavice - 2. miesto

48   Zubaľ Ján, ZŠ Juh 1054, Vranov n/Topľou - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

51   Snow White, ZŠ ul. 1. mája 12, Snina - 2. miesto

52   Television, ZŠ s MŠ Francisciho, Poprad - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

53   Leprechaun Hide-n-seek, ZŠ G. Haina 37, Levoča - 2. miesto

II. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

2   Derňárová Adela, Gymnázium Konštantinova, Prešov - 4. miesto

5   Kočišová Olívia, ZŠ Dargovských hrdinov 19, Humenné - 2. miesto

11   Majerčák Tomáš, Spojená škola, Lendak - 3. miesto

19   Trebunová Simona, ZŠ s MŠ Dostojevského, Poprad - 1. miesto

III. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

25   Ligusová Ivana, Gymnázium Konštantinova, Prešov - 3. miesto

26   Lorinc Denis, SSOŚ - Tatranská akadémia, Poprad - 2. miesto

27   Malíšková Ema, Gymnázium F. Assiského, Levoča - 1. miesto

Postupujúci z 25. marca

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

4   Hrubovská Mária, CSŠ Vranov nad Topľou - 4. miesto

5   Komanický Jakub, ZŠ Českoslov. armády 22, Prešov - 1. miesto

7   Pira Jakub, ZŠ Dargovských hrdinov 19, Humenné - 3. miesto

11   Titková Sara, ZŠ Sídlisko Juh 1054, Vranov nad Topľou - 2. miesto

I. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

12   Mouse´s wedding (Inés Bilinová), ZŠ Hradné nám. 22, Kežmarok - 3. miesto

13   The Clever Cockerel and Lazy Friends, ZŠ Dargovských hrdinov 19, Humenné - 1. miesto

14   The little bunies go shopping, ZŠ Dargovských hrdinov 19, Humenné - 2. miesto

I. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

16   Help, ZŠ Sídlisko Juh 1054, Vranov nad Topľou - 3. miesto

17   The Egg on the trip, CSŠ Vranov nad Topľou - 2. miesto

 

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

2   Čižik Ivan, Gymnázium sv. F. Assiského, Levoča - 3. miesto

6   Malíšková Ema, Gymnázium sv. F. Assiského, Levoča - 1. miesto

8   Taňkošová Lucia, Obchodná akadémia, Humenné - 2. miesto

III. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

10   On Holiday in Rome, Gymnázium Konštantinova, Prešov - 2. miesto 

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

15   Chripková Timea, ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok - 2. miesto

16   Kmecová Lucia, ZŠ Raslavice - 1. miesto

19   Vojtaššáková Dagmar, ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok - 3. miesto

II. RJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

20   Snežinka, ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok - 1. miesto

 

TN - súťažiaci postupujúci na krajské finále

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

1   Čechvalová Adela, ZŠ s MŠ Častkovce - 2. miesto

2   Sedláčeková Petra, ZŠ s MŠ Častkovce - 1. miesto

I. AJ DRÁMA -PREVZATÁ TVORBA

3   Chicken Licken, ZŠ Hurbanova 28, Stará Turá - 1. miesto

4   Kalfasová Lenka a Iliaš Jakub, ZŠ s MŠ Diviaky nad Nizricou - 2. miesto

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

7   Ištvánová Katarína, Gymnázium Partizánske - 3. miesto

10   Krpelanová Lýdia, Spojená škola, Nitrianske Pravno - 2. miesto

12   Mičková Klaudia, ZŠ Janka Palu 2, Nemšová - 3. miesto

15   Némethová, Eva, Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza - 1. miesto

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

17   Repová Karolína, ZŠ s MŠ R. Hečku, Dolná Súča - 2. miesto

I. NJ POÉZIA&PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA

19   Zbiňovcová Nina, Spojená škola, Nitrianske Pravno - 2. miesto

II. NJ POÉZIA&PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA

18   Mišovcová Ivona, ZŠ s MŠ H. Gavloviča, Pruské - 2. miesto

21.  Nosková Lenka, ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou - 1. miesto

I. NJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

20   Immer Karotten und Hasentanz, Spojená škola, Nitrianske Pravno - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

22   Peter Pan, ZŠ Stará Turá - 1. miesto

II. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

23   Common Heroes, Gymnázium Partizánske - 1. miesto

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

25   Černickaja, Karin, Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza - 2. miesto

27   Šuleková Anna, Obchodná akadémia, Ilava - 1. miesto

III. FJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

28 a   Štangová Radmila, Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza - 1. miesto

 

TT + BA - súťažiaci postupujúci na krajské finále + výsledky krajského finále

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

1

Gaálová Anabela Beatrix, ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda - 3. miesto

 

 

2

Gubala Anna, ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda - 2. miesto

 

 

3

Kašíková Sofia, ZŠ J. A. Komenského, Sereď - 1. miesto

 

 

 

I. AJ DRÁMA -PREVZATÁ TVORBA

6

The Fairytale, Cool School, Senica - 1. miesto

 

 

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

7

Antálek Veronika a Rudolf, SZŠ Štvorlístok, Skalica

 

 

9

Prachárová Mária, Gymnázium F. V. Sasinka, Skalica - 2. miesto

 

 

II. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

10

Peppa The Pig and Christmas, zŠ Vajanského, Skalica - 1. miesto

 

 

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

12

Huťťová Karin, Gymnázium F. V. Sasinka, Skalica - 2. miesto

 

 

13

Kocák Vojtech, Gymnázium F. V. Sasinka, Skalica - 1. miesto

 

 

III. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

16

Cinderella and three hazel-nuts, SSOŠ Via Humana Skalica - 1. miesto

 

 

I. NJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

18

Der Froschkönig, ZŠ Vajanského, Skalica - 1. miesto

 

 

II. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

19

Fidlerová Petra, ZŠ J. A. Komenského, Sereď - 1. miesto

 

 

III. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

21

Dedič Sophia, Obchodná akadémia, Trnava - 1. miesto

 

 

22

Vlhová Nina, Gymnázium PdC, Piešťany - 2. miesto

 

 

III. NJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA

23

Du weisst nicht wann, du weisst nicht wie, Obchodná akadémia, Trnava - 1. miesto

 

 

SFF POÉZIA&PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

24

Vuong Do Anh Minh, ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda - 1. miesto

 

 

II. RJ – POÉZIA&PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

27

Langová Agáta, SZŠ Štvorlístok, Skalica - 1. miesto

 

 

28

Turisová Tatiana, SZŠ Štvorlístok, Skalica - 2. miesto

 

 

 

II. RJ – POÉZIA&PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA + (biling)

29

Šimková Sofia, SZŠ Štvorlístok, Skalica

 

 

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

BA 1

Somolányiová Ema, Škola pre mimoriadne nadané deti, BA - 1. miesto

 

 

 

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA + (biling)

BA 3

Armitage Mia, Škola pre mimoriadne nadané deti, BA - 1. miesto

 

 

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

BA 6

Baranová Simona, ZŠ kpt. Nálepku, Stupava - 2. miesto

 

 

 

III. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

BA 9

Blahová Marcela, SOŠ vinársko-ovocinárska, Modra - 3. miesto

 

 

BA 10

Heldiová Martina, SOŚ vinársko-ovocinárska, Modra - 2. miesto

 

 

 

ZA - súťažiaci postupujúci na krajské finále + výsledky krajského finále

 

I. AJ DRÁMA – PREVZATÁ TVORBA

1   Snow White and the Seven Dwarfs, SZŠ Oravská cesta - 1. miesto

II. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

3   Alice In Wonderland, ZŠ s MŠ O. Štefku, Varín - 3. miesto

4   Doctor, doctor, ZŠ Clementisova, Kysucké Nové Mesto - 3. miesto

II. AJ DRÁMA – VLASTNÁ TVORBA

5   The Kidnap of Grandparents, ZŠ s MŠ Olešná - 3. miesto

III. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA

7   The Miser by Moliere, Gymnázium Varšavská, Žilina - 1. miesto

II. NJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

10   Bačé Dávid, Gymnázium J. Lettricha, Martin - 3. miesto

11   Bahr Michaela, SZŠ Oravská cesta 11, Žilina - 3. miesto

14   Buchel Tomáš, ZŠ Nám. mladosti 1, Žilina - 2. miesto

19   Zvolenská Aneta, ZŠ Martinská 20, Zilina - čestné

II. FJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

23   Trnková Dominika, SZŚ Oravská cesta 11, Žilina - čestné

II. FJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

25   Shepperson Gwyneth, SZŠ Oravská cesta 11, Žilina - čestné

III. FJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

26   Hrušková Mafalda, Gymnázium J. Lettricha, Martin - čestné

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

2   Dorková Rebeka , SZŠ Bellamos, Martin - 1. miesto

5   Macháň Kvido, SZŠ, Oravská cesta 11, Žilina - 2. miesto

I. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA  + (biling)

7   Dawelbeitová Ema, SZŠ Bellamos, Martin - 1. miesto

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

16   Koraušová Sára, Gymnázium J. Lettricha, Martin - 1. miesto

18   Kubisová Alexandra a Kristián Demčík, Gymnázium J. Lettricha, Martin - 1. miesto

21   Ludvigová Zuzana, Gymnázium J. Lettricha, Martin - čestné

30   Sládečková Laura, Gymnázium Varšavská, Žilina - čestné

II. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

37   Urbanová Emma, Gymnázium J. Lettricha, Martin - 1. miesto

III. AJ POÉZIA&PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA

43   Mitro Martin, Gymnázium Varšavská, Žilina - čestné

III. AJ POÉZIA & PRÓZA – VLASTNÁ TVORBA

51   Köcseová Dominika, Gymnázium J. Lettricha, Martin - 3. miesto

II. RJ POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

54   Bažlekov Martin, Gymnázium J. Lettricha, Martin - 1. miesto

SFF POÉZIA & PRÓZA – PREVZATÁ TVORBA

61   Luna Francesco Ivan Montero, Gymnázium Varšavská, Žilina - čestné

63   Wurfl Liliana Arlene, Gymnázium J. Lettricha, Martin - čestné

 

Pár slov riaditeľa k súťaži

 

Počas krajských semifinále a finále som sa zúčastnila v niektorých porotách a rada by som tu uviedla pár slov ku súťažiacim, ktorí síce nepostúpili na SR finále, ale ich príspevky ma niečím oslovili a zaujali.

scénka Doctor, Doctor   -  zábavný príspevok, hercami dobre zvládnuté tempo dialógov

scénka Brave Marcel - pekne spracovaný, hoci smutný, príbeh podľa skutočnosti 

Köcseová Dominika (VT) - veľmi pekne vytvorený príspevok

scénka A Time Travel by Train - pekná dejová línia a myšlienka

scénka The Fair-Play Exists - zaujímavý nápad

Kvído Macháň - krásny pokrok od semifinále k finále

Poradňa

Na čom treba popracovať 

Komplexnosť:

Svoj prejav začnite predstavením sa v jazyku, v ktorom súťažíte a ukončite poklonou a poďakovaním za pozornosť. Pri kategórii I. postačuje "Volám sa .... . Mám x rokov. - Ďakujem za pozornosť."; pri II. a III. kategórii môžete doplniť informáciu o tom, ako dlho sa daný jazyk učíte a čo budete prednášať / hrať.

Jazyk:

Pri jazyku sa zamerajte na vylepšenie toho, čo priamo vám odporučila porota na semifinále.

Najčastejšie ste strácali body:

  • pri chybách vo výslovnosti
  • nepoužívaním mimiky a zrakového kontaktu (strmulá tvár a postoj)
  • ponáhľaním sa pri prednese
  • výberom príspevku s príliš jednoduchou alebo naopak príliš náročnou slovnou zásobou a štuktúrou  
  • pri reagovaní na otázky poroty - resp. nereagovaní; porota sa vás môže niečo spýtať v danom jazyku, najčastejšie to súvisí priamo s témou vášho príspevku, ak nerozumiete otázke, nebojte sa to povedať v danom jazyku ("Prepáčte, nerozumiem otázke."), alebo požiadať o zopakovanie otázky ("Mohli by ste mi prosím otázku zopakovať?"), nezostaňte ticho. 

Krajské finálové kolá - základné inštrukcie

Termíny

ZA + KE: 10. apríl 2014

Ostatné kraje: 11. apríl 2014

Otvorenie o 09:00; evidencia od 08:30.

Instrukcie a pravidla

1) Po prichode sa ​miesto konania sa zaevidujte podpisom u koordinatora (sprevadzajuci pedagog alebo rodič).
2) Krajske finale ma oficialne otvorenie a takisto aj oficialny zaver s vyhlasenim vysledkov a odovzdavanim diplomov.
Pre plynuly priebeh krajskeho finale je potrebne zdrziavat sa v sale, pri sale, nakolko koordinator nebude nepritomnych sutaziacich hladat.
Počas prispevkov je potrebne tiche a slusne spravanie, aby porota mohla sutaziacich dobre počut a ohodnotit a zaroven, aby sa aj samotni sutaziaci mohli porovnat a inspirovat a publikum/hostia mali pekny kulturny zazitok.
3) Na krajske finale si mozete pozvat hosti (spoluziakov, rodičov, starych rodičov a pod.).
4) So sebou si prineste: desiatu, dobru naladu a chut zabojovat o postup na SR finale.
 
Pripominame
 
Vlastna tvorba
 
Prispevky v kategorii "Vlastna tvorba" je potrebne zaslat:
- vo formate Word - koncovka ".doc" do 21. aprila vratane.
- ako predmet mailu uvedte "Vlastna tvorba"
- prispevok musi obsahovat autora / autorov, nazov prispevku, kategoriu, kraj a nazov skoly (napriklad: Adam Tvorivy; Happy Day; II. AJ a); Kosicky kraj, ZŠ Vesela 9, Kosice)
- prijatie prispevkov je potvrdzovane spatnym e-mailom v priebehu 2 pracovnych dni. Potvrdene budu len prispevky zaslane v spravnom formate.
Ak neobdrzite potvrdzujuci e-mail, znamena to:
a) ze e-mail nam nebol doručeny = preposlite ho este raz,
b) alebo ste prispevok zaslali v nespravnom formate (napriklad odt, rtf, docx ) = prispevok si upravte do predpisaneho formatu uvedeneho vyssie a opat ho odoslite.
 
SR finale Jazykoveho kvetu
 
1) Na SR finale postupuju sutaziaci, ktori sa v danej kategorii umiestnia na krajskom finale na prvom mieste.
2) SR finale sa kona v Nitre v termine uvedenom na stranke sutaze (t. j. 9. maja 2014).
3) Sutaziaci, ktori postupia na SR finale obdrzia e-mailovu pozvanku na e-mailove kontakty uvedene na prihlaske.
Termin na rozoslanie pozvanok na SR finale je stanoveny na 18. - 20. aprila 2014.
Učast na SR finale bude potrebne potvrdit najneskor do 25. aprila 2014 vratane.

 

POĎAKOVANIE - SEMIFINÁLE

Ďakujeme všetkým súťažiacim a pedagógom, ktorí sa zúčastnili semifinálových kôl súťaže Jazykový kvet 2014. Oceňujeme snahu a úsilie, ktoré ste vložili do svojich príspevkov. V niektorých kategóriách bolo rozhodovanie príslušnej poroty o postupe ľahšie, v iných sa zasa porota naopak "zapotila :)". 

Nepostupujúcim súťažiacim vyjadrujeme pochvalu za prípravu na súťaž a hoci postup možno teraz nevyšiel, venujte sa jazykom aj naďalej. Postupujúcim súťažiacim ešte raz blahoželáme k postupu a pripájame Poradňu (viď ďalší príspevok na stránke).

Za spoluprácu ďakujeme partnerom, ktorí nám poskytli priestory na realizáciu semifinále a tiež dobrovoľníkom v TT, KE, PO a BB, ktorí nám pomohli pri organizácii. 

Pozvánky na semifinálové kolá

Pozvánky na semifinálové kola sa rozoslali nasledovne:

  • 4. február: TT kraj
  • 5. február: BB, KE, TN, ZA
  • 10. február: NR, PO 

Žiadame o dodržanie organizačných pokynov.  Ďakujeme.

Predbežná štatistika súťaže

JAZYKOVÝ KVET - LANGUAGE FLOWER 2014
Umiestnenie krajov podľa počtu prihlášok
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
Kraj KE NR PO ZA BB TN TT BA
Jazyky

AJ;  NJ; RJ; FJ

AJ; NJ; RJ; ŠJ

AJ; NJ; RJ; ŠJ

AJ; NJ; RJ; FJ; ŠJ; SFF

AJ; NJ; RJ; TJ

AJ; NJ; FJ; ŠJ; RJ

AJ; NJ; RJ; SFF

AJ; NJ
Vetvy

PT; VT

PT; VT PT; VT PT; VT PT; VT PT; VT  PT; VT PT

Zastúpenie VT: AJ; NJ; RJ; FJ

Celkovo súťaž v porovnaní s r. 2013: +35%

Pozvánky na semifinálové kolá sa začnú rozosielať od 5. februára. Informácie o odoslaní budú uverejnené na tejto stránke.

 

Prihlasovanie na súťaž

Prihlasovanie je ukončené.

Prihlasovanie na súťaž prebieha do 6. decembra 2013 (Mikuláš) - prihláška je k dispozícii na stiahnutie pod pravidlami súťaže - viď nižšie na tejto stránke. 

 

Pravidlá a inštrukcie pre ročník 2014

 

Pred odoslaním prihlášky sa oboznámte s Organizačným poriadkom súťaže, ktorý zahŕňa kategórie súťaže, priebeh a získanie diplomov a cien. Mohli ste tiež absolvovať  seminár Jazykový kvet pre učiteľov.

Jednotlivé kategórie súťaže budú zrealizované podľa počtu prihlásených súťažiacich a organizátori majú výhradné právo na ich úpravu podľa reálneho stavu súťažiacich. 

 

ZÁKLADNÉ POŽIADAVKY NA SÚŤAŽIACICH

  • Vek: 4 - 19 rokov
  • Do súťaže sa môžu zapojiť jednotlivci a do vetvy Dráma skupinky súťažiacich.
  • Prihlásiť súťažiacich môžu učitelia MŠ, ZŠ, SŠ, JŠ, osemročných gymnázií, bilingválnych škôl, ale takisto, ak škola nemá záujem, môžu sa súťažiaci prihlásiť aj individuálne. Pri individuálnom prihlásení je potrebné uviesť kontakt na zákonného zástupcu (rodiča) súťažiaceho (do 18r).
  • Všetky príspevky musia byť samozrejme v danom cudzom jazyku :-). Trvanie pre vetvu Poézia&próza je limitované od 2 do 6 min. a pre vetvu Dráma je max. trvanie 20 min.. Za nedodržanie časového limitu stráca súťažiaci bod v hodnotení.
  • Súťažiaci z bilingválneho prostredia (rodič cudzinec) sú povinní túto slutočnosť uviesť v prihláške. V prípade neuvedenia tejto informácie, bude takýto súťažiaci zo súťaže vylúčený. Súťažiaci z bilingválneho prostredia budú hodnotení ako samostatná kategória.

 

PRIHLASOVANIE

Záujemcovia sa prihlasujú do súťaže prostredníctvom záväznej prihlášky, ktorá je k dispozícii na stiahnutie pod týmito pravidlami.

Záujemcovia sú povinní vyplniť všetky požadované údaje, prihláška obsahuje vzor, ako je potrebné ju vyplniť. Formát prihlášky (Word - koncovka .doc) nemeňte. Nekompletné prihlášky a prihlášky v akomkoľvek inom formáte, napr. rtf, docx alebo naskenované, nebudú žiaľ prijaté.

Prihlášku je potrebné odoslať:

1 x ako prilohu k e-mailu na: jazykove@gmail.com, ako predmet správy uveďte „Jazykový kvet 2014“, prijatie prihlášky je potvrdzované spätným e-mailom

           1 x poštou na adresu uvedenú v prihláške

Akékoľvek prípadné zmeny (zmenu súťažného príspevku pri dodržaní rovnakého trvania ako pôvodný) je potrebné poslať písomne e-mailom najneskôr 3 týždne pred konaním sa semifinálového kola. V prípade nenahlásenia zmeny stráca súťažiaci jeden bod v hodnotení.

Rovnako v prípade nenahlásenia zmeny súťažiaceho stráca prítomný súťažiaci alebo divadelná skupina jeden bod v hodnotení. Zmena a oprava diplomu je následne možná len za administratívny poplatok vo výške 3 - 4 EUR (podľa toho, či požiadate o zaslanie novovystaveného diplomu bežnou alebo doporučenou poštou). Diplomy a podklady sa tlačia 14 dní pred daným kolom súťaže. V prípade hospitalizácie je prípad posudzovaný individuálne.

 

TERMÍNY  

1) Uzávierka prihlášok: 6. december 2013 (Mikuláš)

2) Termín pre zaslanie príspevkov pre kategóriu Vlastná tvorba: 21. apríl 2014

Príspevky zasielajú všetci - aj nepostupujúci - súťažiaci prihlásení do kategórie Vlastná tvorba. Príspevky budú publikované v e-book-u s platným ISBN a autori si ich môžu v CV uvádzať ako publikačnú činnosť.

Príspevky je nutné zaslať výlučne vo formáte WORD (koncovka .doc) ako prílohu k e--mailu, nie ako link, či odkaz na online dokument. Príspevky zaslané v inom formáte ako je vyššie uvedený, žiaľ nebudú do e-book-u zaradené. Príspevky je potrebné zaslať e-mailom na jazykove(at)gmail.com a uviesť ako predmet spravy "Vlastna tvorba 2014". Zaslaný súbor nazvite v nasledovnom tvare: KATEGÓRIA MENO ŽIAKA NÁZOV PRÍSPEVKU (vzor: II. AJ a Adam Šikovný Perfect Day).

V sprievodnom e-maili vždy uvádzajte kraj, názov školy, súťažnú kategóriu, svoje meno. Prijatie príspevku je potvrdzované sptäným e-mailom.

3) Termíny konania sa súťaže:

Krajské kolá 2014:

                    - krajské semifinále:

                                        NR kraj: 10. - 11. marec 2014  

                                        TT a BA kraj: 13. marec 2014

                                        KE kraj: 24. marec 2014

                                        PO kraj: 25. - 26. marec 2014

                                        ZA kraj: 26. marec 2014

                                        TN kraj: 27. marec 2014

                                        BB kraj: 28. marec 2014

                    - krajské finále: 

                                        KE, ZA kraj: 10. apríl 2014

                                        PO, NR, TT, TN, BB kraj: 11. apríl 2014

BB - miesto konania: Štátna vedecká knižnica, Banská Bystrica; vybavenie k dispozícii: stoly, stoličky, CD prehrávač, dataprojektor, vešiak

KE - miesto konania: semifinále VKJB Košice; vybavenie k dispozícii pre poéziu&prózu: stôl, stoličky a pre drámu: stoly, stoličky, interaktívna tabuľa, reproduktor s mikrofónmi      

NR - miesto konania:  Krajská knižnica Karola Kmeťka, Nitra; vybavenie k dispozícii: stoly, stoličky, CD prehrávač, dataprojektor, nástenka 

PO - miesto konania: CVČ JP II., Prešov; vybavenie k dispozícii: stoly, stoličky, prehrávač, dataprojekcia

TN - miesto konania: semifinále Verejná knižnica Michala Rešetku, kr. finále Piaristické gymnázium; vybavenie k dispozícii: stoly, stoličky, CD prehrávač, dataprojektor

TT + BA - miesto konania: CVČ Kalokagatia, Trnava; vybavenie k dispozícii: stoly, stoličky, CD prehrávač s reproduktorom, dataprojektor, vešiaky

ZA - miesto konania: Krajská knižnica Žilina; vybavenie k dispozícii: stoly, stoličky, stojany na zavesenie plagátu/plátna, kreslá, CD prehrávač s reproduktorom, dataprojektor, vešiak

SR finále:  9. máj 2014 - Aula UKF, Nitra

Uvedené termíny môžu byť upravené podľa reálnej situácie. Akékoľvek prípadné zmeny sú uverejňované na tejto stránke.

Fotografovať a nahrávať video je povolené len rodinným príslušníkom, spolužiakom a to len svojich súťažiacich. Iné subjekty môžu fotografovať a nahrávať video len s písomným súhlasom organizátorov.

 

DIPLOMY A VÝHRY

Organizátori nikomu neposkytujú a nikde neuverejňujú konkrétny menny zoznam cien a to z dôvodu, že:

  • vopred nie ja známe, koľko súťažiacich sa prihlási do tej ktorej kategórie a ktoré kategórie sa reálne uskutočnia
  • hlavnou motiváciou na prihlásenie sa do súťaže má byť záujem o jazyky, chuť porovnať sa, čo som dosiahol, prezentovať seba, či školu, a pod.
  • cenami sú zväčša jazykové slovníky, knižky, publikácie, USB kľúče, školské potreby, hry a sladkosti
  • cenami sú tiež darčekové poukazy na vykonanie skúšok pre získanie medzinárodne uznávaných certifikátov, prípadne jazykové kurzy v SR alebo v zahraničí, či darčekové poukazy na nákup; poukazy si uplatňuje výherca priamo u poskytovateľa takejto ceny (poukazy obsahujú kontakty na darcu, ktorý plne zodpovedá za ich uplatnenie)  

V prípade neprítomnosti súťažiaceho na vyhlasovaní výsledkov z vážnych dôvodov je možné prevziať si výhru do 60 dní v Nitre po dohode s organizátorom (jazykove(at)gmail.com). Výhry nie sú zasielané.

V prípade neprevzatia si potvrdení, diplomov, či iných tlačív, je možné prevziať si dané dokumenty v Nitre v termíne 60 dní odo dňa ukončenia súťaže; prípadne je možné písomne e-mailom požiadať o ich zaslanie za administratívny poplatok vo výške 3 - 4 EUR (suma závisí od zvolenej formy zaslania - bežná alebo doporučená pošta; tento poplatok môže byť priebežne upravený, ak by došlo ku zmene cenníka Slovenskej pošty).

Pár viet na zamyslenie

Súťaž „Jazykový kvet“ je vzdelávacia súťaž, ktorej cieľom je podpora záujmu o učenie sa jazykov, vytváranie súťaživého prostredia, prispievanie k výchovnému procesu formou vytvárania pozitívnych asociácií, podporovania sebadôvery, rozvíjania kreativity, vytvárania osobného motivačného faktoru, a pod..

Táto súťaž nie je konzumnou súťažou, spotrebiteľskou súťažou, kde zapojení súťažiaci kúpou produktov vytvoria mnohonásobne vyšší zisk ako je hodnota cien, ktoré poskytuje vyhlasovateľ súťaže. Rovnako táto súťaž nie je mediálnou showbiznisovou súťažou, atď..

Súťaž je určená pre deti a mládež, ktoré majú a chcú si vytvárať pozitívny vzťah k jazykom, učenie jazykov ich zaujíma a baví a majú odvahu ukázať, že sa radi niečo učia a vytvárajú. Súťaž im umožní porovnať sa s inými rovnako zmyšľajúcimi súťažiacimi, účasťou získajú nové skúsenosti a zážitky.

Účasť je dobrovoľná. Pre učiteľov a školy by mala byť prestížnou záležitosťou, na ktorej ich žiaci reprezentujú školu, tak ako hokejisti reprezentujú Slovensko na MS :-).

Odporúčame súťažiacim aj pedagógom pozireť si na finálových kolách aj iných súťažiacich. Môžu tak získať nové podnety, motiváciu, inšpirovať sa, porovnať sa, uznať kvalitu „súpera“, a pod..

Vhodne zakomponovaná príprava na súťaž navyše môže pozitívne oživiť hodiny cudzieho jazyka a zmeniť ich na príťažlivejšie pre žiakov.

Samozrejme umiestniť sa a vyhrať nemôžu všetci, ale ako hovorí jeden známy citát „Cesta je často dôležitejšia ako cieľ.“. Pochvalu a poďakovanie si zaslúžia všetci súťažiaci a pedagógovia, ktorí sa do súťaže zapoja, za ich snahu, úsilie, nadšenie a aktívny postoj.

 

ZÁVER A PRIHLÁŠKY

Organizátori majú výhradné autorské a rozhodovacie právo o celej súťaži.

Účastník súťaže sa zaväzuje nepoškodzovať a neosočovať iných účastníkov súťaže, organizátora a ostatné subjekty zapojené do súťaže.

PRI KOMUNIKÁCII VŽDY UVÁDZAJTE: KRAJ, SÚŤAŽNÚ KATEGÓRIU, NÁZOV ŠKOLY a SVOJE MENO (napr. Trenčiansky kraj, III. NJ a) PT, Gymnázium Trenčín, Laura Motivujúca).

Odoslaním prihlášky súhlasíte s týmito pravidlami a podmienkami v plnom rozsahu a zároveň potvrdzujete, že ste sa oboznámili a porozumeli ste Organizačnému poriadku súťaže. Všetka komunikácia prebieha elektronicky (ekologické, rýchle, ekonomické), preto v prihláške uvádzajte správny tvar e-mailovej adresy školy i svojej. Ak sa pošta vráti kvôli nesprávne uvedenému e-mailu, nebudeme žiaľ zisťovať správnu adresu a za vzniknutú situáciu nesie zodpovednosť prihlasovateľ. 

Oznamy o odosielaní e-mailov sú uverejňované vždy na tejto stránke - "Priebeh JKvet 2014" (viď vyššie). 

Údaje v prihláške vyplňte dôkladne, pretože také isté budete mať následne na diplome. Údaje na e-mailovej a poštovej prihláške sa musia zhodovať, vyhnete sa tak zbytočným žiadosťiam o opravy a administratívnym poplatkom za vykonanie opráv.

Prihláška už nie je k dispozícii - termín uzávierky uplynul.  


KURZY - WORKSHOPY

   El Diploma Internacional de Profesor de Lengua Española (DIPLE)    Curso de...
Organizujete workshop, či kurz v oblasti jazykov? Odprezentujte ho na tomto mieste. Formát "Kurzy...
Semináre úspešne prebehli. Cieľová skupina semináru: učitelia "Kvetu" - ročník...
Workshopy úspešne prebehli. Do you like teaching? Učíte radi a s elánom? Zábavne? Efektívne a...
Zaraďte svoju ratolesť k viac ako 2 miliónom detí, ktoré už rozprávajú anglicky vďaka Helen Doron!...
Chcete anglicky rozprávať - nielen rozumieť? Práve pre vás je určený nasledovný kurz angličtiny. ·...
Seminár už úspešne prebehol. Termín rozoslania pozvánok prihláseným účastníkom: 6. október...
Workshop už úspešne prebehol. Môžete sa prihlásiť na termín v r. 2015 tu.  Termíny pre...

Harmonogramy a icena

BOOKING - FLIGHTS AND HOTELS

The Better Way to English