Hra Najrýchlejšia modelka

 

Pozor! Pri tejto hre si precvičíte nielen slovnú zásobu na tému oblečenie, ale častokrát aj bránicu od smiechu ;).

 

Čo potrebujeme?

– dve šatky na zaviazanie očí a rôzne kusy oblečenia, tabuľu / papier na zapisovanie bodov, stopky, hudobný podmaz

 

Ako to urobíme? 

1) Dvojici detí zaviažeme oči a postavíme ich pred kopu oblečenia na lavici. Pustíme hudobný podmaz a tým ich odštartujeme. Ich úlohou je obliecť si čo najviac kusov oblečenia.  

2) Po cca 2-3 minútach hudbu vypneme a vtedy musia s obliekaním prestať. Šatky im dáme dolu z očí a ich úlohou je dávať oblečenie preč zo seba ako model/ka a pritom ho správne pomenovať v cudzom jazyku, napr. cap, t-shirt, atď.. Podľa zdatnosti v jazyku môžu pridať aj farbu, veľkosť, vzor, napr. blue sock with stars, white gloves, long skirt a pod.. Za každé správne pomenovanie, opis oblečenia im zapisujeme body, alebo hráme bez bodov len pre zábavu.  

3) Takto sa postupne vystriedajú všetky deti. Prípadne môžeme triedu rozdeliť na skupinky a tie súťažia proti sebe.

 

Túto hru si môžete takisto zahrať aj doma v štýle dieťa verzus rodič, alebo deti proti sebe navzájom.

 

About the author

Ahojte, volám sa Paula a som "šialená" učiteľka angličtiny na ZŠ. Moja práca je aj mojím koníčkom, rada robím hodiny pre deti zaujímavé, veselé. Jediným tmavým mrakom je to odmeňovanie našej učiteľskej práce... Vymyslela som si tu pre vás taký seriál s rôznymi aktivitami, ktoré som odskúšala. Niektoré asi aj poznáte a možno niektoré nie. Okrem jazykov sa rada venujem svojej rodinke tvorenej manželom so stoickým pokojom voči mojim nápadom ;D a dvomi malými raketami, ktoré majú vkuse nabité baterky. A rada vypekám koláčiky.