Hra Are you …?

 

Táto hra je skvelá na precvičenie prídavných mien opisujúcich náladu, povahu, vlastnosti a stav  človeka. Je možné použiť ju na hodine akéhokoľvek jazyka a môžete sa ju zahrať aj doma.

 

Čo potrebujeme?

– tabuľu / papier, kriedy/fixu alebo pero

 

Ako to urobíme?

1) Najskôr si na tabuľu (doma na papier, ak nemáme tabuľu) napíšeme spoločne s deťmi prídavné mená, ktoré už poznajú. Ak chceme rozšíriť slovnú zásobu pridáme k nim 1- 2 nové.

2) Jedného žiaka pošleme za dvere a s ostatnými sa potichu dohodneme, ktorú vlastnosť, náladu, stav budeme hrať a potom ho zavoláme naspäť.

3) Vybraté prídavné meno hráme a “vyhnaný” žiak ho musí uhádnuť a označiť v zozname na tabuli / papieri. Ak už sú žiaci zdatnejší v jazyku, môžu sa pýtať otázky.    

Vzorový zoznam prídavných mien v AJ: 

happy

sad

furious

lazy

scared

slow

quick

selfish

generous

tired

hungry

thirsty

 

Are you HAPPY?

H – healthy  A – amazing  P – pretty  P – peaceful  Y – young(ster)

About the author

Ahojte, volám sa Paula a som "šialená" učiteľka angličtiny na ZŠ. Moja práca je aj mojím koníčkom, rada robím hodiny pre deti zaujímavé, veselé. Jediným tmavým mrakom je to odmeňovanie našej učiteľskej práce... Vymyslela som si tu pre vás taký seriál s rôznymi aktivitami, ktoré som odskúšala. Niektoré asi aj poznáte a možno niektoré nie. Okrem jazykov sa rada venujem svojej rodinke tvorenej manželom so stoickým pokojom voči mojim nápadom ;D a dvomi malými raketami, ktoré majú vkuse nabité baterky. A rada vypekám koláčiky.