Hra Naše mesto

 

S touto hrou si zopakujeme / precvičíme slovnú zásobu, orientáciu v meste a otázky. Pri vytváraní mesta deťmi aj tvorivosť a predstavivosť.

 

Čo potrebujeme?

  • krabice, z ktorých si spolu s deťmi vyrobíme budovy mestečka s nápismi a adresami v danom jazyku / alebo si vytvoríme len nápisy na kartónový papier a tie rozložíme sa stoličky a lavice, z ktorých sme si vytvorili mestečko

 

Ako to urobíme?

  1. Z detí určíme 2 – 3 poštárov, ktorým dáme list, ktorý majú doručiť na nejakú adresu / alebo turistov, ktorým dáme adresu, na ktorú sa majú dostať v mestečku, ktoré sme si vytvorili.
  2. Ostatné deti sa rozmiestnia v mestečku (môžeme im priradiť povolania, napr. policajti, predavači, ujo na vychádzke so psom, atď.).
  3. Každému poštárovi / turistovi dáme list / adresu, na ktorú sa má dostať a odštartujeme ich. Ich úlohou je pýtať sa ľudí v mestečku na cestu (Ako sa dostanem…? Kde je…?) a pohybovať sa podľa odpovedí.
  4. Víťazom sa stáva poštár / turista, ktorý sa dostane k miestu určenia, čo najskôr.
  5. Alternatívou je rozdeliť deti do tímov, napr. podľa farieb (červený tím, modrý tím…) a poštár / turista sa môže pýtať na cestu len členov svojho tímu a víťazom sa stáva tím, ktorého poštár / turista sa dostal na určenú adresu / miesto najskôr alebo v určenom časovom limite.

 

Stiahnite si zoznam budov / adries do mestečka

v angličtine

 

About the author

Ahojte, volám sa Paula a som "šialená" učiteľka angličtiny na ZŠ. Moja práca je aj mojím koníčkom, rada robím hodiny pre deti zaujímavé, veselé. Jediným tmavým mrakom je to odmeňovanie našej učiteľskej práce... Vymyslela som si tu pre vás taký seriál s rôznymi aktivitami, ktoré som odskúšala. Niektoré asi aj poznáte a možno niektoré nie. Okrem jazykov sa rada venujem svojej rodinke tvorenej manželom so stoickým pokojom voči mojim nápadom ;D a dvomi malými raketami, ktoré majú vkuse nabité baterky. A rada vypekám koláčiky.